Barion Pixel
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassunk. Részletes leírás

Vályi Huba - Óraismeret (Kisosz Füzetek '90)

10.000 Ft
Menny.:db
Elérhetőség: Jelenleg elfogyott
Nem értékelt
Szállítási díj: 1.490 Ft

Leírás és Paraméterek

Részlet a kötetből:

A) Az óra mint kereskedelmi árucikk

Az órát a gyár megfelelő haszon reményében készíti. A nagy- és kiskereskedelem további haszon érdekében árusítja. Az óra árusításával sok helyen foglalkoznak. A külkereskedelmi szakemberek rendelkeznek bizonyos áruismerettel. A legtöbb szakismerettel a szakboltok eladói rendelkeznek, ezek gyakran órás szakemberek is. A neves óragyárak ellátják az eladókat megfelelő tájékoztatóval, amely tartalmazza a speciális ismereteket. A forgalom növelése, a minél több óra eladása érdekében a kereskedelem igénybe veszi a reklámot és a hirdetéseket.
Az óra általában személyi tulajdon. A kar- és zsebórák mindegyike, az asztali és faliórák nagy része személyes használati cikk. Kevés óra található intézményekben, munkahelyeken és közterületeken.
Az órát megvásároló személy nagyon sok igényt támaszt a vételkor.
Legyen az óra:
- márkás
- megbízható
- pontos
- tartós
- modern (divatos)
- különleges
- egyedi
- olcsó
- drága
- javítható stb.

Természetesen olyan óra, amelyik minden igényt kielégítene, nehezen elképzelhető a valóságban. A jó kereskedők a felkínált órák legelőnyösebb tulajdonságait domborítják ki. Kereskedelmi szempontból külön csoportba tartoznak az ékszerórák. Ezeknél külön kell kiválasztani a tok és a szerkezet értékét.

Az órák feladata
Az órákat kereskedelmi szempontból általában három csoportba sorolhatjuk.
a) Egyszerű időmérés (óra, perc, másodperc).
b) Egyéb szolgáltatás (ébresztés, zene, stopper, naptár, kapcsoló szerkezet vezérlés, stb.)
c) Külső megjelenés. 

TARTALOM

I. Alapismeretek
A) Az óra mint kereskedelmi árucikk 5
B) Az óra értéke 5
C) Az óraszerkezetek minősége 5
II. Az óra készítési idejének meghatározása
1. Külső meghatározók:
a) A tok stílusa, formája 8
b) A tok anyaga 9
c) A tok elkészítési technológiája 9
d) Külső működtető megoldások 10
2. Belső (szerkezeti) meghatározók:
a) Gátszerkezet 10
b) Billegő híd (orsós gátszerkezet) 11
c) Egyéb szerkezeti megoldások 11
3. Szöveg, jel stb.
a) Évszám 11
b) Név (ennek alapján a készítő születése és halálának éve) 11
c) Márka 12
d) Gyári jelzés 12
e) Gyári sorszám (szerkezet- és tokszám) 13
III. Táblázatok, ábrák 15
IV. Mellékletek jegyzéke
1. Képek órákról időrendi sorrendben 23
2. Mutatók jellegzetes formái 105
3. A legfontosabb felfedezések az időszámítás, időmérés és az órakészítés
történetében 115
4. Híres órások és órakészítők 127
5. Gátszerkezetek fajtái, jellegzetességei és alkalmazási idejük 141
6. Billegő hidak jellegzetes formái (orsós gátszerkezetek) 169
oldalszám:147

Fekete-fehér ábrákkal és fotókkal illusztrálva.

Szerző Vályi Huba (szerk.)
Fordította
Kiadó Dr. Baradlai György - Printself Kiadó
Kiadás Éve
ISBN 9630331853
Kötés Típusa papír / puha kötés
Állapot jó - kézzel beleírt jegyzetek / kiegészítések

Vélemények

Erről a termékről még nem érkezett vélemény.

Hasonló termékek

Jegyzetek a liturgiáról

„Az ​itt olvasható írások nagy része az Új Ember című katolikus hetilapban jelent meg, Jegyzetek a liturgiáról cím alatt. Hozzájuk adtam még néhány hasonló terjedelmű és műfajú cikkemet más fórumokon megjelentek közül. Valamennyi naplójegyzetként készült, alkalmi jellegüket e könyvben is megőrzik. Noha megpróbáltam őket tárgykörük szerint csoportosítani, természetesen nem adnak kerek egészet, s olykor az ismétlés sem kerülhető el e műfajban.

Természetes, hogy nem minden cikk mondanivalójával ért egyet minden olvasó. Megesett korábban az is, hogy egy-egy cikket valaki provokálónak vagy bántónak talált. Ennek három oka lehet: az, hogy e cikkek valóban mai nyelven íródtak; hogy szerzőjük — az Egyház iránti hűség és készséges engedelmesség mellett is — egy szuverén értelmiségi; s az, hogy a tárgyalt kérdések valóban, belsőleg érdeklik és izgatják. Ilyen olvasókat is vár: a mai magyar nyelvet értő — az Egyház iránti hűség és engedelmesség mellett is —, önálló gondolkodókat, s hozzá olyanokat, akiket valóban, belsőleg érdekelnek és izgatnak e problémák. Az olyan olvasók, akiket már foglalkoztattak, megdolgoztattak, olykor meggyötörtek e kérdések, talán megértéssel és szimpátiával fogadják, ha valaki megosztja velük örömeit és aggodalmait.”

10.000 Ft

A késmárki ág. hitv. ev. kerületi lyceum története

A késmárki ág. hitv. evang. kerületi lyceum, mely a reformatio korszakában megalapitott szükebb keretű iskolából keletkezvén idő folytában az egyház és élet nagyobbodó igényeinek valamint a tudomány és köznevelés követelményeinek megfelelően fokozatosan fejlődött, nem egyszer állott a bukás szélén, hol anyagi erejének megfogytával belső fejlődését is tespedés és zsibbadtság veszélyezteté; de mindannyiszor példásan beteljesült rajta ez a közmondás: "A mikor legnagyobb a veszély, akkor van legközelebb az isteni segedelem, és alig sejtett módon ragadtatott ki a válságból s vehetett ujabb örvendetes lendületet. Ily válságokkal állott szemben különösen 1744-, 1760-, 1811-, 1817-, 1839-, 1850-ben és utoljára az 1883-ik évben. Ezekben az években akadtak szerencséjére oly nagylelkű pártfogói, kik annak czéljaira hozott áldozataik és tetemes alapitványaik által ezen intézet további fennállását biztosították, sőt ennek nagyobbszerű kifejlődését tették lehetővé. Kivált az utólag említett évben, midőn a lyceum az országos középtanodai törvény nagyobb igényeinek önerejéből továbbá megfelelni nem lett volna képes, a dicső emlékezetű pártfogó néhai Jóny Tivadar végrendelete által oly nagyszerű hagyomány örökösévé tétetett, hogy immár amaz országos törvény valamint az egyetemes evang. egyház által 1884-ben magalapitott tantervezet minden követelményeinek önerejéből képes megfelelni és sérthetetlenül tarthatja fenn továbbra is önkormányzati jogát (autonomiáját.)
10.000 Ft