Leírás és Paraméterek
| Szerző | Schifferné Szakasits Klára |
| Fordította | |
| Kiadó | Könyvértékesítő Vállalat |
| Kiadás Éve | 1987 |
| ISBN | 9630249472 |
| Kötés Típusa | papír / puha kötés |
| Állapot | közepes - könyvtári könyv, kopott borító |
Vélemények
Hasonló termékek
Benedek Elek - A vitéz szabólegény
Nagyszüleitek, szüleitek, de még a ti gyerekeitek is olvassák ezeket a világszép meséket, amelyekből Kormos István válogatta ki ezt a kötetre valót, Szecskó Tamás megrajzolta, a Móra Könyvkiadó pedig hetedik kiadásban jelenteti meg a ti örömötökre.
Bajcsy-Zsilinszky Endre - Mátyás király (Nemzet és Emlékezet sorozat)
Bajcsy-Zsilinszky Endre egyetlen történelmi tárgyú - és egyúttal szinte szépirodalmi igényű - műve 1939-ben jelent meg először, a Hunyadi Mátyás ötszázadik születésnapját ünneplő eseménysorozathoz kapcsolódóan.
"Engem e munkám megírására két izgalmas történetpolitikai kérdés ösztökélt - írja Bajcsy-Zsilinszky. - Az egyik: mi volt, mit jelentett Mátyás birodalma alig egy emberöltővel Mohács előtt s szinte fél évezreddel Szent István után, hogyan illeszkedett bele, beleilleszkedett-e egyáltalán az árpádi nagy államalkotás és birodalomépítés széles szemhatárába... A másik: ennek az átlagos és egyre általánosabbá váló történetírói szemléletnek, mely valahogy párhuzamosan halad az egészségtelenül és veszedelmesen erősbödő mindenféle idegentisztelettel a mai Magyarországon, élesen ellentmond Mátyás király és a mátyási birodalom kérdésében elsősorban régebbi történetírásunk, de a II. Zrínyi Miklós csodálatos géniusza is, mindenekfölött pedig a magyar nép ösztöne, lángeszű emlékezése, ítélete és halhatatlan szeretete - melyiknek van hát igaza?"
Indira Gandhi - Az én igazságom (Tények és Tanúk sorozat)
Krúdy Gyula - A tiszaeszlári Solymosi Eszter (Tények és Tanúk sorozat)